Terapia v hyperbarickej komore

Pri hyperbarickej oxygenoterapii až dvadsaťnásobne zvýšime koncentráciu kyslíka práve v oblasti najmenších buniek, ktoré to najviac potrebujú, teda sú nejakým spôsobom poškodené.

Kyslík sa musí dostať do cievneho systému, hoci cievy môžu byť obalené rôznymi vrstvami – ateroskleróza, diabetes, rôzne nervové ochorenia – spôsobujú, že krvné cievy zhrubnú. Terapia v hyperbarickej komore je jednoduchá, neinvazívna a bezbolestná procedúra.

Postup terapie

1. fáza

Zvyšovanie tlaku – kompresia

Po uzatvorení hyperbarickej komory bude do jej vnútorného priestoru pomaly vpúšťaný stlačený vzduch na hodnotu 1,5 – 3 psi (čo je približne 1,5 až 3 – násobok hodnoty normálneho atmosférického tlaku). Fáza kompresie bude trvať približne 15 min. Budete mať teda dostatok času na plnú adaptáciu na zvýšený tlak, rovnako máte možnosť proces kedykoľvek prerušiť a hyperbarickú komoru opustiť. Počas zvyšovania tlaku v hyperbarickej komore pocítite nárast okolitej teploty, čo je normálny fyzikálny jav.

Približné trvanie fázy: 15 minút

2. fáza

Pobyt v stálom pretlaku

V tejto fáze ste celý čas v pracovnom pretlaku 1,5 – 3psi ktorý je udržiavaný po celú dobu. Hodnota pretlaku je upravovaná na základe komunikácie klienta s pracovníkom komory. Táto komunikácia prebieha priamo počas procedúry.

Približné trvanie fázy: 30 minút

3. fáza

Znižovanie tlaku – dekompresia

Táto fáza trvá približne 15 min, počas ktorých sa v hyperbarickej komore zníži tlak na atmosférický. Počas znižovania tlaku pravdepodobne pocítite praskanie v ušiach, prostredie v hyperbarickej komore sa ochladí. Vaša jednorazová hyperbarická expozícia je ukončená.

Približné trvanie fázy: 15 minút

Máte záujem o procedúru v hyperbarickej komore?

V prípade záujmu o procedúru alebo akýchkoľvek otázok nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom

Vaše meno *
Váš email *
Telefónne číslo
Predmet
Vaša správa

* povinný údaj

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.