Čo je to hyperbarická oxygenoterapia?

Je to vysokoúčinná terapia, pri ktorej dýchate medicínsky 95% kyslík, pri zvýšenom atmosferickom tlaku. Vďaka tomu je kyslík rozpustný v krvnej plazme a tak sa dostáva až do tekutín v medzibunečných priestoroch. Takýmto spôsobom môže priamo vstupovať aj do iných buniek v organizme, ktoré za normálnych okolností trpia nedostatkom kyslíka. Funkcie týchto buniek sa tak postupne obnovujú.

Ako to funguje?

Pod vysokým tlakom v komore, sa vdychovaný kyslík vo vysokej miere rozpúšťa do krvi a takto sa transportuje z pľúc do tkanív a orgánov.

Aký to má účinok?

Pre koho je služba určená?

Terapia pozitívne ovplyvňuje regeneráciu športovcov, postcovidových pacientov, kardiovaskulárne a kožné ochorenia, ťažko hojace sa rany po úrazoch a operáciách, diabetická noha. Pozitívne výsledky sú aj pri detskom autizme, ADHD, DMO.

Bezpečnostné opatrenia

Drvivá väčšina vedľajších účinkov hyperbarickej kyslíkovej terapie je mierna. Dávka kyslíka je u každého človeka prispôsobená jeho zdravotnému stavu a potrebám. Niekedy však terapia môže trvať viac ako dve hodiny (samozrejme to závisí od množstva dávok, ktoré pacienti potrebujú), pri ktorej je vysoká pravdepodobnosť, že sa vedľajšie účinky dostavia. Každá liečba svojím spôsobom ovplyvňuje ľudské telo, čo znamená, že v sebe každá liečba nesie určité riziká.

Medzi najzávažnejšie patria:

Neváhajte sa preto svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti opýtať na ďalšie otázky týkajúce sa možných vedľajších účinkov. Zohľadní všetky vaše ďalšie zdravotné ťažkosti, aby pomohol znížiť pravdepodobnosť výskytu vedľajších účinkov liečby.

Chcete vyskúšať hyperbarickú oxygenoterapiu?

Ak máte záujem o liečbu vyplňte rezervačný formulár. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu.